Największe wyzwania związane z raportowaniem
Sprawozdawczość | Wnioski po pierwszym roku
Rok 2025 będzie drugim rokiem obowiązkowego raportowania dla jednostek z tzw. pierwszej fali. Dla tych jednostek sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju stała się nieodłączną częścią odpowiedzialności korporacyjnej. Należy jednak pamiętać, że sprawozdawczość nie jest tylko formalnością regulacyjną. Fundamentem raportowania jest analiza podwójnej istotności, która jest procesem identyfikacji ryzyk, możliwości i wpływów (zarówno kwestii wpływających na jednostkę, jak i wpływów jednostki) związanych ze zrównoważonym rozwojem. Sama sprawozdawczość roczna stanowi podsumowanie działań prowadzonych przez jednostki w celu prowadzenia działalności w sposób zrównoważony.
Jednostki, które raportowały po raz pierwszy za rok 2024, przekonały się, że droga do rzetelnej sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju jest pełna nieoczekiwanych wyzwań. Podczas atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju jednostki raportujące chętnie mówiły o tych wyzwaniach, o przyczynach problemów i wnioskach, jakie wyciągnęły, aby uniknąć niespodzianek przy raportowaniu za rok 2025.
Analiza podwójnej istotności
Osoby odpowiedzialne za sprawozdawczość w jednostkach często wskazywały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)